Lada dzień zdajesz egzamin na prawo jazdy? Oto kilka praktycznych wskazówek

25604269_s

Jeśli prześledziłeś moje wcześniejsze wpisy, wiesz już jak wybrać dobrą szkołę jazdy, jak opanować stres przed zbliżającym się egzaminem, czy jak zrobić dobre wrażenie na egzaminatorze. Jesteś więc doskonale przygotowany, aby zdobyć prawo jazdy. Nie zapomnij tylko o kilku podstawowych elementach, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać swoje umiejętności i osiągnąć swój cel.

Wyśpij się!

Naukowo udowodniono, że jedna nieprzespana noc znacząco zmniejsza zdolność do przewidywania negatywnych skutków naszego zachowania. Za kierownicą jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego, nie narażaj siebie i innych. Długotrwały brak snu powoduje spadek koncentracji, uwagi, zaburza ocenę rzeczywistości, osłabia pamięć. Ponadto zwiększa podatność na stres i zdenerwowanie. Przed egzaminem zalecany jest zdrowy, regenerujący sen.

 

Zjedz coś!

Niski poziom glukozy we krwi skutkuje problemami z koncentracją, ogólnym zmęczeniem i osłabieniem. Przed wyjściem z domu nie zapomnij o śniadaniu, a przed egzaminem zjedz zdrowy i pożywny posiłek. Odpowiednio zbilansowane jedzenie zapewni sprawność umysłu na najwyższym poziomie.

 

Wybierz odpowiednią porę!

Najwyższą sprawność człowiek osiąga w godzinach porannych, między godziną 7 a 12. Dlatego warto wyznaczyć porę egzaminu właśnie w tych ramach czasowych. Należy pamiętać, że nie tylko Ty, ale także egzaminator w tych godzinach ma najwięcej energii, nie jest przemęczony, ani  zdenerwowany. Warto także przeanalizować tzw. godziny szczytu, kiedy to ruch na drogach jest największy i nie umawiać się w tym czasie na egzamin.

 

Zrelaksuj się!

Czekając na egzamin przestań się denerwować. Zajmij czymś swoją uwagę, znajdź sposób na rozładowanie stresu, zrelaksuj się przy ulubionej muzyce, czy też książce, porozmawiaj z innymi kursantami. Jeśli nadal „zjada Cię stres” przypomnij sobie techniki, które opisywałem w artykule „Jak bezstresowo zdać egzamin na prawo jazdy”.

 

Smoter.pl – wszystko na temat Prawa Jazdy © 2021